16.07.2021
Поділитися: 0
 • Facebook
14207

Розвиток логічного мислення у дітей

Логіка –  це не вроджена інтелектуальна здатність, тренувати яку необхідно з дитинства. Розвитку логічного мислення сприяють різноманітні ігри та вправи, за допомогою яких знання можна здобувати в цікавій формі. Поговоримо про те, як навчити дитину мислити логічно.

основи розвитку логіки у дітей

Розвиток логіки

Логічне мислення відповідає за безліч навичок – воно дозволяє міркувати, робити правильні висновки, знаходити найбільш вагомі аргументи в суперечці, бачити невідповідність, уникати помилок. Якщо дитині вдається все перераховане, то вона з легкістю може впоратися і з навчанням в школі, і з іншими повсякденними завданнями.

Розвиток логіки у дітей робить їх більш уважними і зосередженими. Вони починають легше запам’ятовувати матеріал, вчаться дивитися на будь-яку проблему під іншим кутом, звикають креативно підходити до виконання завдань. Такі діти більш допитливі – їх легше залучити до навчального процесу, викликати у них інтерес до знань. Усе це позитивно позначається на успішності й ставленні до навчання.

Щоб розвинути логіку, краще дібрати ігрові вправи – вони не дадуть учневі нудьгувати, адже навчання відбуватиметься в захопливому форматі. Крім того, такі завдання виконують ще одну важливу функцію – розвивають математичне мислення.

Математичні здібності – як розвивати правильно?

Уміння розв’язувати типові приклади, задачі та рівняння – це лише мала частина математичних здібностей, адже насправді їх список набагато ширше. Якщо вивчення математики пов’язане із тренуванням логіки, то такі заняття формують цілий комплекс навичок:

 • систематизація, порівняння та узагальнення інформації;
 • знаходження у об’єкта спільних ознак і відмінностей;
 • креативний підхід, у тому числі й до виконання завдань з математики;
 • просторове мислення, впливає на розуміння геометрії;
 • вміння сприймати матеріал і цілісно, і детально;
 • математична пам’ять;
 • застосування всього спектру знань і умінь у будь-яких ситуаціях.

розвиток математичних здібностей дитини

Для найбільш комплексного формування цих навичок найкраще підійдуть розвивальні ігри. Тренування математичних здібностей в ігровій формі не тільки дозволяє закріпити отримані в школі знання, а й вчить тому, як їх можна застосовувати на практиці.

Ігри для розвитку логіки

Щоб розвинути розумові здібності дитини, потрібно пропонувати їй різноманітні завдання. Це можуть бути логічні задачі, загадки із секретом, ребуси, головоломки, а також ігри для формування і розвитку логіки:

 • «Буває або не буває?». Учень прослуховує якесь висловлювання, а потім вирішує правдиве воно чи ні і пояснює чому.
 • «Відгадай слово за описом». Дорослі описують властивості будь-якого об’єкта, не промовляючи його назву, а школяреві потрібно відгадати загадане слово.
 • «Так чи ні». Мета цього завдання така ж, як у попереднього, але тепер учень сам ставить дорослим питання про предмет, на які можна відповідати тільки «так» або «ні».
 • «Зайве слово». Серед кількох слів потрібно знайти те, яке відрізняється від інших за будь-якими критеріями. Відповідь обов’язково потрібно аргументувати.
 • «Що було б, якщо ...». Батьки озвучують якесь припущення, наприклад: «Що було б, якщо людина вміла літати?». Потрібно поміркувати на цю тему.

методики розвитку логічного мислення

Яку програму краще вибрати

Щоб більш ефективно розвивати навички школяра, можна займатися онлайн або офлайн за методиками додаткової освіти. Вибираючи такі програми, потрібно звертати увагу на їх ключові особливості. Навчання повинно бути комплексним, послідовним і системним, проводитися в ігровому форматі.

Усім цим критеріям відповідають методики від академії SMARTUM, які спрямовані на розвиток логічного мислення та інших розумових здібностей. Серед широкого спектра програм вдасться вибрати ті, які підійдуть дошкільнятам і школярам за віком та інтересами. І очні, і онлайн-заняття ведуться під керівництвом професійних педагогів, які знаходять індивідуальний підхід до кожного учня. Запишіть дитину на курси від академії SMARTUM і почніть розвивати її інтелект вже зараз.