16.04.2021
Поділитися: 0
  • Facebook
32505

Як навчити дитину техніки швидкого читання – швидкочитання?

Після того як дитина навчилася читати, перед батьками постає завдання номер один – навчити її читати швидко. Уже наприкінці початкової школи учні відмінно долають початковий етап читання. Дорослішаючи та навчаючись, вони мають вдосконалювати цю навичку, суттєво збільшуючи швидкість сприйняття тексту. Однак трапляється так, що багато дітей, навіть перейшовши в середню школу, усе ще залишаються на початковому рівні. Саме в цьому разі батьки б’ють на сполох – як навчити дитину швидко читати? Як зробити так, щоб вона читала багато і з задоволенням, насолоджуючись книгами і самим процесом читання? Для цього можна використовувати низку прийомів швидкочитання, що дозволяють збільшити швидкість і якість сприйняття прочитаного.

як навчити дитину швидко читати

Як навчитися читати швидко?

Сучасний світ вимагає від людини обробки величезних обсягів інформації. Зокрема й від дітей. Школярі стикаються з великим навантаженням – сьогодні вимоги до них дуже високі, а отже, і працювати потрібно значно більше. Тому сучасній людині дуже важливо вміти швидко читати. Якщо вона читає повільно, то цей процес її дуже стомлює, їй хочеться відволіктися або швидше закінчити це заняття. Та найголовніше – вона не встигає прочитати і проаналізувати великий обсяг тексту й відповідно відстає від інших.

Для дітей і підлітків особливо важливо навчитися читати швидко. Як тільки швидкість читання стає високою, зростає і успішність. Адже той, хто швидко читає, встигає отримати більше знань. Крім того, швидке виконання завдань за рахунок високої швидкості читання дозволяє залишити більше вільного часу на хобі чи відпочинок.

Щоб бути в курсі всіх подій і успішним у навчанні, необхідно користуватися розробленими фахівцями методиками або ж самостійно тренуватися за допомогою вправ. Завдяки спеціальним технікам людина може легко навчитися швидкочитання, не втрачаючи в якості розуміння прочитаного.

вибираємо вправи для швидкочитання

Вправи для швидкочитання. Які техніки швидкого читання є ефективними?

Якщо дитина повільно читає, то варто допомогти їй навчитися швидше працювати з текстом. Ця здатність дозволить підвищити успішність у школі, познайомитися з великою кількістю літератури, підвищити інтерес до книг.

Ось декілька вправ для швидкочитання:

  • «Розминка 2-3-5» допоможе очам «розім’ятися» перед тим, як почати читати.
  • «Клиноподібні таблиці» забезпечать розширення куту зору, що дозволить пришвидшити процес читання.
  • «Лабіринт» допоможе поліпшити увагу і концентрацію.
  • Хитрощі при зворотному русі очей дозволять не повертати погляд на вже прочитані рядки.
  • Таблиці Шульте збільшать розмір зорової плями, навчать охоплювати більшу кількість слів одразу.
  • «Кільця Ландольта» покращать гостроту зору.

тексти для навчання швидкочитання

Тексти для тренування швидкочитання

Якщо все ще залишається питання, як навчити дитину читати швидко, можна скористатися спеціальними текстами. Наприклад, це може бути текстовий фрагмент, повернений під певним кутом, написаний догори ногами або ж текст із пропущеними літерами в словах. Ще однією ефективною вправою вважається читання тексту, на який накладається «шум», тобто зверху літер нанесена «решітка».

Завдяки таким заняттям, під час яких відбувається читання «з перешкодами», людина значно підвищує швидкість читання звичайного тексту. Ці та аналогічні вправи легко знайти в книгах-тренажерах або у вільному доступі в Інтернеті. Тому виконання таких завдань вважається доступним і популярним методом поліпшення навичок читання.

методика навчання швидкого читання

Як навчитися читати швидко – вибір ефективної методики

Щоб заняття були ефективними і сприяли досягненню потрібного результату, варто звернути увагу на спеціальні методики, розроблені професіоналами. До них належить курс для дітей від 7 до 16 років «Ліберика» від Академії розвитку інтелекту SMARTUM.

Авторська методика дозволяє навчитися читати дуже швидко з повним розумінням прочитаного. Закінчивши курс, учні зможуть читати в 5 разів швидше, глибоко розуміти прочитаний матеріал, швидше обробляти отриману інформацію.

Отримані на заняттях навички швидкочитання збережуться у дитини на все життя. Вони допоможуть їй досягати успіхів у навчанні, отримувати максимальну користь від нової інформації, за короткий час засвоювати будь-який матеріал.