02.04.2021
Поділитися: 2
  • Facebook
21363

Підготовка до школи – завдання, ігри, дитячі підготовчі курси

Що старшою стає дитина, то сильніше батьки турбуються про її розвиток. Мами дошкільнят намагаються якнайкраще підготувати їх до першого класу. Адже дуже важливо, щоб малюк, переходячи на новий етап життя, був упевнений у собі, психологічно готовий до навчання і володів усіма необхідними знаннями.

Останньому пункту зазвичай приділяється особлива увага. Сучасна система освіти висуває серйозні вимоги до навчання, тому краща підготовка дитини сприятиме й більш ефективному навчанню. Непідготовлений першокласник може відставати від більш підготовлених однолітків, йому складніше буде пристосуватися до навчання.

Батьки переймаються тим, як краще готувати дітей до школи: займатися самим або довіритися педагогам, виділяти час вдома або звернутися в навчальний центр? Багато питань викликає і те, з чого почати навчання, на які предмети зробити акцент, і якої послідовності дотримуватися.

як готувати дитину до школи

Вибір програми для підготовки до школи

Якщо в сім’ї є педагоги, можна спробувати підготувати малюка самостійно і в домашніх умовах. Однак, якщо ситуація інакша, краще звернутися до досвідчених фахівців і перевірених програм. Адже це важливий фундамент для подальшого навчання, а отже, легковажно ставитися до нього не можна.

Дуже важливо обирати програму для дошкільнят не з огляду на модні віяння, популярність курсу, рекомендації знайомих, а зважаючи на реальну готовність дитини. Залежно від її умінь і навичок й мають добиратися завдання для підготовки до школи.

Ще одним важливим моментом є ефективність програми. Вона повинна бути розроблена досвідченими, професійними педагогами, які постійно навчаються і стежать за швидким розвитком шкільної освіти. Тільки перевірений часом курс зможе якісно підготувати дитину до першого класу і забезпечити її потрібними знаннями.

вибираємо підготовчі заняття

Як вибирати підготовчі завдання

Як відомо, усі малюки значно краще засвоюють інформацію, якщо вона подається в ігровій формі. Дуже важливо не змушувати дошкільника займатися, а саме зацікавити. Заняття мають бути веселими, захопливими, обов’язково з елементами гри. Також варто робити перерви і стежити за стомлюваністю учня, адже він все ще не звик до великих навантажень і тривалих занять.

Ось приклади правильних завдань для дошкільнят при підготовці до школи. 

  • Усілякі лабіринти, де потрібно знайти дорогу до будиночка, з’єднати частини цілого, розділити по групах тварин або кольори, об’єднати цифри і відповідну їм кількість предметів.
  • Рахунок фігур, фруктів, овочів як на картинках, так і справжніх.
  • Визначення голосних і приголосних букв. Грати в таку гру можна усно, у будь-який зручний для батьків час.
  • Заняття за прописами – писати палички, кружечки і рисочки, поступово переходячи до написання літер, а потім і слів.

навчання дитини рахунку і читання

Навчання читання і математики

Під час підготовки до школи головним завданням є навчання математики і читання. Сьогодні немає жорстких вимог до вступників-першокласників, однак набагато краще, якщо дитина буде добре підготовлена. У математиці бажано знати рахунок від 0 до 10 і в зворотному порядку, вміти розрізняти цифри і писати їх. Письмо відіграє важливу роль, тому дошкільнику слід знати звуки і букви, вміти читати на початковому рівні – хоча б по складах. Ще краще, якщо він буде читати словами.

Завдяки такій підготовці учень не буде відставати від своїх однокласників, зможе швидше опанувати шкільну програму і краще вчитися з усіх предметів у цілому. Підготовка позитивно впливає і на самооцінку дитини. Успішний школяр відчуває себе впевнено, знає, що він зможе все вивчити і засвоїти, тому не боїться пізнавати нове.

методика для підготовки до школи

Вибір методики і підготовчих курсів для дошкільнят

Одним з головних критеріїв, за якими варто вибирати підготовчі курси, є їх ефективність. Виконати своє завдання зможе тільки перевірена часом програма, яку успішно опанувала велика кількість дітей.

Хорошим прикладом є курси навчання читання Букварика і Читарика від Академії розвитку інтелекту SMARTUM. Ці методики спрямовані на навчання усвідомленого читання з підтриманням високої швидкості відтворення тексту. Букварика познайомить учнів зі звуками і буквами, а Читарика допоможе їм поліпшити свої навички аж до швидкого читання. Навчання ведеться від простого до складного, припускаючи послідовне опанування всіх потрібних етапів.

Завдяки цій методиці дитина приходить до швидкого читання з повним розумінням прочитаного. Дуже важливо не просто навчитися читати, а зробити це правильно. Якщо пропустити один з етапів навчання, то надалі доведеться повертатися і починати все спочатку. Тому при підготовці до школи варто довіритися досвідченим педагогам і перевіреним програмам.