09.04.2021
Поділитися: 0
  • Facebook
31697

Розвивальні ігри для дитини 4-7 років

Як тільки дитина підростає, батьки прагнуть приділити увагу розвитку всіх її якостей, зокрема й інтелектуальних. Особливо це стосується віку від 4 років і старше. Адже через кілька років малюкові збиратися до школи, а отже  він має бути добре підготовлений до того навантаження, що чекає на нього.

Найбільш ефективними є заняття для дітей у формі гри. З самого дитинства вони звикли саме таким чином пізнавати світ і знайомитися з невідомим. Тому розвивальні ігри для дітей 4-5 років неймовірно популярні серед батьків – адже діти отримують задоволення, весело проводять час і водночас навчаються.

розвивальні ігри для 6-7 років

Важливість гри в процесі розвитку дитини

Будь-якій дитині буде набагато цікавіше виконувати завдання, якщо вони подані в ігровій формі. Значно веселіше вчитися рахувати, писати, розвивати логіку, мислення і пам’ять, граючи в цікаві ігри, а не сидячи за прописами, мріючи поганяти м’яч.

Психіка дітей так влаштована, що їм набагато простіше сприймати інформацію, якщо вона подається в легкій і невимушеній формі. Знаючи, що це гра, дитина впевнена, що вона може зробити перерву, ненадовго відволіктися або закінчити її трохи раніше. Це дозволяє їй не відчувати напругу, бути розслабленою і зосереджуватися на самому завданні, а не на  покладеній на неї відповідальності.

Крім того, маленький учень буде сам з нетерпінням чекати на нові розвивальні ігри і з задоволенням виконувати завдання. Із зацікавленою дитиною, яка сама хоче вчитися новому і прагне засвоїти якомога більше, набагато простіше досягти гарного результату. А головне – таке навчання виховує любов до навчання і знань.

ігри на моторний розвиток дітей

Розвивальні ігри для дитини 4-5 років

Існує безліч розвивальних ігор для дітей 3 років, 4-5 років і старше. Вони можуть бути спрямовані як на розвиток якоїсь однієї навички, так і відразу декількох. Варто добирати гру залежно від того, які інтелектуальні здібності батьки хочуть розвинути в дитині.

  • Ігри на логіку – «Знайди зайве», «Продовж ряд», «Знайди пару». Дитина в цьому віці із задоволенням розгадує загадки й лабіринти.
  • Математичні ігри – «Рахунок з різних сторін», «Порахуй предмети», «Встав цифру». Ці завдання спрямовані на вивчення цифр і чисел, запам’ятовування основних математичних дій.
  • Ігри на увагу і пам’ять – «Знайди закономірність», «Поверни послідовність», «Допиши слово». Учневі важливо навчитися тренувати свою увагу і вміти швидко запам’ятовувати те, що він побачив. Ці ігри допоможуть тренувати ці навички.

вплив гри на розвиток дитини

Розвивальні ігри для дитини 6-7 років

Розвивальні ігри для дітей 6-7 років також спрямовані на поліпшення пам’яті, логіки, уваги і, безсумнівно, на підготовку до школи, тобто навчають писати, рахувати й читати.

  • Серед математичних ігор можна виділити «Встав цифру», «Судоку», «Продовж закономірність». Зазвичай у цьому віці дитина вже знайома з цифрами і числами, тому основне завдання – навчити її рахувати і розв’язувати найпростіші приклади.
  • Для навчання читання будуть корисні гри «Вгадай звук», «Читаємо по складах». Більшість дошкільнят вже вміють читати по складах або словами, тому важливо продовжувати вдосконалювати цю навичку.
  • Щоб розвинути пам’ять і увагу, можна пограти в «Знайди тінь», «Знайди відмінності», «Покажи зайве».
  • Дуже корисними є пізнавальні ігри на узагальнені теми. До них належать різні загадки і питання.

ігри для дитини 4 і 5 років

Ігровий розвиток дрібної моторики

Усі зазначені ігри дуже корисні й цікаві для дітей. Однак не можна залишити без уваги розвивальні ігри для дітей, спрямовані на тренування дрібної моторики. Це одне з важливих завдань батьків – із самого раннього дитинства розвивати моторику у малюка. Адже саме завдяки цій здатності відбувається розвиток таких пізнавальних процесів, як пам’ять, увага, уява, спостережливість, координація рухів і мовлення. Від дрібної моторики залежить багато вмінь людини.

Популярними дитячими розвивальними іграми для поліпшення дрібної моторики вважаються різноманітні пазли, конструктори, ігри з намистинами, кульками, кубиками. Також корисним є ліплення з пластиліну або піску, пальчикові ігри. Навіть звичайне зав’язування шнурків або застібання ґудзиків розвиває дрібну моторику.

Крім того, позитивний вплив на моторику здійснюють заняття з ментальної арифметики. Академія розвитку інтелекту SMARTUM пропонує своїм учням пройти курс ментальної арифметики, яка сприяє розвитку великої кількості інтелектуальних здібностей. Методика дозволяє одночасно розвивати обидві півкулі мозку, за рахунок чого дитина отримає можливість поліпшити як аналітичні здібності, так і творчі.

Заняття побудовані на основі усних обчислень. Спочатку навчання відбувається на рахівницях абакус, після чого учень тренується рахувати, уявляючи їх. У підсумку можливості мозку дозволяють досягти дуже високої швидкості рахунку подумки. Також дитина навчиться швидко сприймати й обробляти інформацію. Уява, пам’ять, мовлення, математичні здібності, аналітичні можливості й творчі вміння – лише невеликий список навичок, які поліпшуються під час занять ментальною арифметикою.