23.04.2021
Поділитися: 0
 • Facebook
33337

Книги, які потрібно прочитати дитині крім шкільної програми

Сучасні школярі мають у вільному доступі безліч розваг: смартфони, комп’ютери, онлайн-ігри. І якщо раніше читання книг було основним заняттям дітей, то сьогодні воно відійшло на другий план.

Та все ж важливо пам’ятати, що читання –  це дуже важливе заняття, яке дозволяє не тільки цікаво проводити час, а й дізнаватися багато нової інформації, здобувати освіту, розвивати інтелект. Тому батьки мають знайти способи, як зацікавити дитину читанням.

Перш за все, не варто змушувати сидіти за книгою. Краще дібрати саме ту літературу, яка сподобається школяреві. Це може бути не тільки твір зі шкільної програми, а й просто те, що подобається читати дитині.

Ось невеликий список книг, які, найімовірніше, зацікавлять більшість дітей різного віку:

 • «Маленький принц» Антуан де Сент-Екзюпері;
 • Серія книг про Гаррі Поттера Джоан Роулінг;
 • «Малюк і Карлсон» Астрід Лінгрен;
 • «Пригоди Тома Соєра» Марк Твен.

що читати школярам

Які книги читати школярам?

Навчаючись у школі, не можна залишати без уваги список літератури на літо, який потрібно встигнути прочитати до нового навчального року. Всупереч тому, що деякі книги можуть не сподобатися дитині, їх необхідно прочитати. Допомогти розв'язувати цю проблему допоможе тільки швидке читання, тобто можна лише скоротити час, витрачений на потрібну літературу. Це можна зробити завдяки курсам швидкочитання.

Шляхом збільшення швидкості сприйняття тексту учень зможе швидко пройти те, що потрібно, і перейти до того, чого дійсно хочеться. Щоб виховати у дитини любов до читання, дуже важливо давати їй можливість самостійно добирати літературу для себе.

Крім того, що швидкочитання допоможе швидше впоратися зі списком необхідних книг, ця навичка забезпечить ще й розуміння змісту прочитаного. Тобто читач буде набагато краще засвоювати інформацію і зможе швидше розуміти її сутність.

Ще одним способом допомогти школяреві є фільми. Особливо актуально це для дуже довгих творів. Проте варто звернути увагу, що багато фільмів не передають всього змісту книги і мають скорочений сюжет, а також відрізняються від оригіналу (книги).

читання влітку для початкової школи

Список літератури на літо в початковій школі

Формування у дітей гарного смаку у виборі літератури багато в чому залежить від батьків. На початковому етапі, коли дитина тільки почала читати самостійно, книги для неї мають добирати мама з татом. Крім списку літератури на літо для 1-2 класу, можна запропонувати школяреві прочитати твори  Г.Х. Андерсена, А. Ліндгрен, А. Мілна, Д. Родарі. 

Правильно дібрані книги забезпечать дитині правильне сприйняття навколишнього світу, покажуть різні моделі людських відносин, дадуть життєво важливі уроки.

книги для 5 8 класів

Цікаві книги для учнів 5-8 класів

У середніх класах діти дуже схильні до впливу з боку зовнішнього світу. Саме тому в такий зламний момент для школярів дуже важливо обережно добирати книги. Адже вони можуть сильно вплинути на світосприйняття школярів.

До рекомендованого списку літератури на літо для учнів 5-8 класів пропонуємо:

 • Джек Лондон «Жага до життя»; 
 • Джанні Родарі «Листівки з видами міст»;
 • Р. Л. Стівенсон «Острів скарбів»;
 • Ж. Верн «П’ятнадцятирічний капітан»;
 • Д. Дефо «Робінзон Крузо»;
 • Е. Гемінґвей «Старий і море».

чому дитина не любить читати

Дитина не любить читати? Як її можна зацікавити?

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти багато читали. Але дуже рідко буває так, що любов до читання виникає сама собою. Зазвичай це заслуга батьків і всієї сім’ї. Ще з самого раннього віку варто розвивати інтерес дітей до читання, читаючи їм казки, вірші, показуючи книги з гарними ілюстраціями. Навіть коли малюк ще не вміє читати, корисно роздивлятися книги. Потрібно читати дітям перед сном, відтворюючи казки та оповідання з потрібною інтонацією та мімікою, щоб краще передати сюжет.

Ставши старшою і навчившись читати, дитина повинна у вільному доступі мати літературу з великим шрифтом, гарною яскравою обкладинкою і безліччю картинок. Часто в цьому віці діти вибирають видання саме за гарною обкладинкою.

Батьки мають допомагати дочці чи синові добирати правильну літературу, але водночас варто давати їм свободу вибору. Для цього необхідно регулярно відвідувати книгарні та бібліотеки, щоб у дитини перед очима було багато книг, з яких можна взяти одну або кілька.

Підлітки дуже часто спираються на смаки своїх друзів, повторюючи за ними, і література – не виняток. Тому навіть спілкування з однолітками, що багато читають, може стати стимулом до того, щоб дитина полюбила читати.

Не варто забувати і про основний метод виховання любові до читання – власний приклад. У родині, де всі читають, діти із задоволенням читають самі й користуються бібліотекою батьків. До того ж у такий спосіб можна проводити час разом – читаючи вголос за ролями твір, який знають усі члени сім’ї.