25.06.2021
Поділитися: 0
  • Facebook
15073

Тренування пам’яті та уваги у дітей

Усі батьки прагнуть приділити належну увагу розвиткові й освіті своєї дитини. Адже необхідно з самого раннього дитинства думати про майбутнє малюка – шукати у нього таланти, підвищувати рівень уже наявних здібностей. Перш ніж розпочати навчання дітей мама і тато активно займаються розвитком їх пам’яті і уваги. Це необхідно для забезпечення ефективного та легкого навчання надалі.

Постійні тренування мозку покращують здатність концентруватися на поставлених завданнях, вчать правильно будувати хід своїх думок, розвивають асоціативне мислення, уяву, підвищують здатність до запам’ятовування великих обсягів інформації. Батьки використовують різні методи навчання. Багато хто займається з малюками самостійно, деякі купують посібники з розвивальними іграми, також дорослі звертаються в спеціалізовані центри з розвитку дітей.

навіщо розвивати пам’ять дитини

Навіщо потрібно розвивати пам’ять

Розвиток пам’яті у дітей є одним з найважливіших напрямків при підготовці до школи. Адже від пам’яті залежить дуже багато чого. Учні з поганою пам’яттю гірше запам’ятовують пройдений матеріал, їм необхідно весь час повертатися до вже вивченого. Їм важко сприймати великий потік інформації, адже мозок не здатний концентруватися на запам’ятовуванні довгий час. Через погану пам’ять часто знижується успішність у школі й інтерес до навчання в цілому. Варто пам’ятати, що чим складніше дитині заглиблюватися в навчальний матеріал, тим більше її будуть втомлювати уроки і домашні завдання. Тому дуже важливо розвивати пам’ять, щоб вчитися було цікаво і легко. Тільки так можна досягти успіху.

Розвивати інтелектуальні здібності школяра потрібно задовго до того, як він вступить у перший клас. Освіта дошкільнят сьогодні дуже різноманітна, тому батьки можуть вибрати будь-який зручний спосіб, щоб розвивати пам’ять і увагу своїх дітей.

Як правильно розвивати увагу

Маленькі діти звертають свою увагу на яскраві речі, предмети і дії. Їм важко зосередитися на чомусь серйозному і не переключатися на гру. Тому краще за все використовувати ігрову форму навчання. Приділяти час необхідно всім аспектам уваги – це і концентрація, і переключення, і зосередженість, і обсяг уваги.

Якщо заняття з малюком відбуваються в домашніх умовах, то батькам потрібно ретельно добирати ігри за віком і рівнем складності. Також варто пам’ятати, що маленька дитина не здатна тривалий час сидіти над виконанням одного завдання, тому навантаження варто збільшувати поступово – починати буквально з 10 хвилин, щоб малюк не втратив інтерес і не втомився.

розвиток уваги у дітей

Можна використовувати легкі, цікаві для дошкільнят вправи і проводити заняття в ігровій формі. Одними з найбільш корисних ігор вважаються такі:

  • «Знайди букву» – достатньо дати дитині книгу або журнал і попросити знайти на сторінці конкретну букву.
  • «Хованки» – у наборі букв, виписаних у рядок, необхідно знайти слова.
  • «Годинник» – вправа полягає в тому, щоб стежити за стрілками годинника. Для більшого інтересу на кожну цифру клеяться букви і під час зупинки дитина називає, яка буква зараз на циферблаті.

Способи розвитку пам’яті та уваги у дітей

Що стосується розвитку пам’яті у дітей, то для цього напрямку також є безліч ігор та вправ. Наприклад, корисним буде у вільний час розв’язувати головоломки і кросворди, переказувати тексти.

Дієвим тренуванням є також такі ігри:

  • «Знайди предмет» – на столі розкладаються предмети, після чого дитина закриває очі, а дорослий ховає один з них. Потрібно знайти відсутній предмет.
  • «Намалюй слова» – дорослий говорить кілька слів, наприклад «паркан, дерево, кіт», а дитина повинна намалювати їх у цьому ж порядку.
  • «Перекажи деталі» – читаємо малюкові казку, і той повинен по пам’яті відновити хід подій, або зазначити місця, де побував герой книги, або ж вказати, що їв і у що був одягнений герой.

Ігор на розвиток пам’яті та уваги досить багато. Тому мамі й татові варто дібрати цікаві конкретно для своєї дитини. Головне – не змушувати малюка сидіти за вправами, а спробувати захопити його.

методика тренування пам’яті та уваги

Ефективні методики

Увагу і пам’ять необхідно розвивати не тільки в дошкільному, а й у шкільному віці. Для цього важливо дібрати ефективну методику, яка дозволить помітно покращити здібності дитини вже за короткий час. Однією з них вважається Меморика – курс розвитку пам’яті та уваги від Академії розвитку інтелекту SMARTUM.

Програма розроблена висококваліфікованими фахівцями для дітей від 7 років. Головне її завдання – поліпшити пам’ять дітей, а також навчити їх керувати всіма її процесами.

Курс допомагає учням освоїти різні методи запам’ятовування, які вже через місяць починають «працювати» на дитину. Як розвинути феноменальну пам’ять без рутинних завдань і нудних вправ? Варто використовувати сучасні методики, що допомагають школярам навчитися володіти своєю пам’яттю. Меморика навчить їх, як швидко запам’ятовувати, як виокремлювати головне з другорядного, як ефективно обробляти інформацію.

Завдяки Мемориці від SMARTUM не просто поліпшується пам’ять, а розвивається образне і системне мислення, діти отримують усі необхідні навички для управління процесами своєї пам’яті. Чим швидше учень зможе запам’ятати матеріал, тим цікавіше йому буде вчитися і тим краще стане його успішність у школі.